Zgłoszenia do Mistrzostw Świata w Pieczeniu Kiszki i Babki Ziemniaczanek

XXII Spotkania z Naturą i Sztuką „Uroczysko” to kolejna edycja imprezy która  od 22 lat  promuje walory dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego i kulinarnego Podlasia, a w sposób szczególny region Puszczy Knyszyńskiej. Nasze przedsięwzięcie składa się z kilkunastu działań z różnych dziedzin, realizowanych w czasie kilku miesięcy. Natomiast kulminacyjna impreza plenerowa odbędzie się  w dniu 4 czerwca 2017roku. Składać się ona będzie  z dwóch cyklicznych przedsięwzięć kulinarnych : XIX Mistrzostw Świata w Pieczeniu Kiszki i Babki Ziemniaczanej oraz organizowanym po raz kolejny XII Konkurs Nalewek  Puszczańskich.

Te dwie imprezy wpisały się na stałe w działania promujące dziedzictwo kulinarne nie tylko Supraśla i okolic, ale całego Podlasia. Tradycja tych imprez powoduje duże zainteresowanie publiczności z aglomeracji Białostockiej, jak również turystów z całego kraju (mamy już dwa zgłoszenia z warszawskich biur podróży).

Kolejny raz zapraszamy podlaskie firmy gastronomiczne do wzięcia udziału w szrankach o tytuł XIX Mistrza Świata w Pieczeniu Kiszki i Babki Ziemniaczanej w kategoria „DUŻY PRODUCENT” {REGULAMIN}.

Wszystkich domowego amatorów wypieku kiszki i babki ziemniaczanej zapraszamy do udziału w konkursie o tytuł XIX Mistrza Świata w Pieczeniu Kiszki i Babki Ziemniaczanej kategorii INDYWIDUALNEJ {REGULAMIN}

Artystów oraz eksperymentatorów z dziedziny domowych nalewek zachęcamy do udziału w XII Konkursie Nalewek  Puszczańskich {REGULAMIN}.

Wszystkim konkursom towarzyszą  kiermasze kulinarne : produktów regionalnych oraz zdrowej żywności, wystawiają się również artyści i wytwórcy rękodzieła ludowego, Dzięki temu goście  naszej imprezy  mają  okazję na bliskie spotkanie z tą częścią naszej podlaskiej tradycji.  . Atrakcyjność imprezy podniosą   również prezentowane po raz kolejny, plenerowe pokazy –warsztaty kulinarne „W Supraskim Garncu” organizowane w partnerstwie z Agencją Rynku Rolnego. W kiermaszu  uczestniczyć będzie  ponad 50 wystawców. Podstawową ofertą gastronomii w tym dniu jest babka i kiszka ziemniaczana podawane przez „ dużych   producentów ” startujących w konkursie  oraz gospodarstwa agroturystyczne, które również  zapraszamy do udziału w konkursach indywidualnych..

Scena towarzysząca naszej imprezie jest miejscem prezentacji współczesnej  muzyki o korzeniach szeroko pojętego folkloru Podlasia oraz dorobku artystycznego mieszkańców regionu Puszczy Knyszyńskiej

Bohaterem przyrodniczym tegorocznych XXII Spotkań  z Naturą i Sztuką „Uroczysko” jest Nietoperz, któremu poświęcamy projekt „NIETOPERZE NASI PRZYJACIELE Z PUSZCZY KNYSZYŃSKIEJ” . Jednym z jego elementów jest przewidziana na 2 czerwca 2017 roku sesja popularnonaukowa poświęcona tym mało znanym ssakom. Adresatami seminarium będą osoby hobbystycznie i profesjonalnie zajmujące się badaniami i ochroną nietoperzy oraz studenci białostockich uczelni , uczniowie szkół średnich i gimnazjów. W tym samym dniu odbędzie się przegląd szkolnych teatrzyków dziecięcych w formie spektakli poświęconych właśnie nietoperzom.

Część artystyczną XXII Spotkań  z Naturą i Sztuką „Uroczysko”będzie reprezentowana  przez projekt „PODZIELMY SIĘ HISTORIĄ Z NAD SUPRASLI I SOKOŁDY” realizowany w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Supraśla. Owocem tego projektu będą towarzyszące imprezie, plenerowe wystawy : IV  Plenerowa Wystawa Lokalnej Fotografii Historycznej „ DZIECIŃSTWO – SUPRAŚL, STUDZIANKI” oraz wystawa „SUPRAŚL WIKTORA WOŁKOWA” przedstawiająca jego wybrane fotografie  z Supraśla i okolic . Natomiast w kilku obiektach turystycznych Supraśla prezentowane będą wystawy fotografii pod wspólnym tytułem „WOŁKOW RETROSPEKTYWNIE”, oraz odbędą się 2 pokazy słynnych  slajdów Wołkowa – tradycyjne ramki z diapozytywami.

Impreza nasza cieszy się dużą popularnością , odwiedza nas średnio od  4 do prawie 10 tysięcy gości, jest objęta patronatem Urzędu Marszałkowskiego Woj. Podlaskiego oraz Starostwa Powiatowego w Białymstoku.

Lokalizacja imprezy w tym roku to teren nowo oddanego do użytku „amfiteatru”, na przedłużeniu ulicy 3-go Maja , w bezpośrednim sąsiedztwie plaży i bulwarów nadrzecznych im. W. Wołkowa .

Zapraszamy do udziału w konkursach , sponsorów o wsparcie imprezy oraz wystawców do udziału w  kiermaszach.

Informacja – o XXII Spotkaniach  z Naturą i Sztuką „Uroczysko” Michał Kozłowski tel. 507821458

 

REGULAMINY KONKURSÓW: